close
تبلیغات در اینترنت
سیاسی
loading...

۩ درگاه مرکزی ۩

سیاسی

کتاب نهج البلاغه را قدر بدانید (دست هایی هست که می خواهند نگذارند...)

 

این کتاب بزرگ و نورانی را ، مطالعه کنید. کتابی که جرج جرداق مسیحی می گوید افتخار می کنم بیش از 200بار این کتاب بزرگ که از بیانات و رفتارهای بزرگ مرد تاریخ ، علی ابن ابیطالب است را مطالعه کرده ام

 

اینجا کلیک کنید متن و ترجمه و تفسیر نهج البلاغه

هشت سنت غلط ازدواج از نگاه رهبر انقلاب

m2a2.ir بازدید : 120 چهارشنبه 05 اسفند 1394 : 22:30 نظرات ()

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی‌ها و مناسبت‌های مختلف به آسیب‌شناسی مشکلات فراروی جوانان برای ازدواج پرداخته‌اند. ایشان معتقدند موانع «فرهنگی»، بخش قابل توجهی از این مشکل اجتماعی را به خود اختصاص داده است و جوانان، خانواده‌ها و مسئولان مربوط باید در جهت رفع این موانع تلاش کنند. ایشان در آخرین اظهار نظر رسمی درباره‌ی این موضوع در دیدار دانشجویی ماه رمضان امسال فرمودند: «بعضى از تصورات و سنت‌هاى غلط در مورد ازدواج وجود دارد که اینها دست‌‌وپاگیر است، مانع از رواج ازدواج جوان‌ها است؛ این سنت‌ها را باید عملاً نقض کرد. شما که جوانید، مطالبه‌‌گرید، پرنشاطید، پیشنهادکننده‌‌ى نقض خیلى از عادت‌ها و سنت‌ها هستید، به نظر من این سنت‌هاى غلطى را هم که در زمینه‌‌ى ازدواج وجود دارد، بایستى شماها نقض کنید.»
جدول و متن زیر به هشت مورد از این سنت‌های غلط که مورد تصریح رهبر انقلاب اسلامی قرار گرفته، می‌پردازد:

 

 

با ما همراه باشید... .

اسلام برای مستضعفین

m2a2.ir بازدید : 112 پنجشنبه 29 بهمن 1394 : 21:29 نظرات ()

 برداشت‌هایی از بیانات امام خمینی (ره)

پیغمبر اکرم از همین طبقه پایین [بود] به طوری که وقتی هم مدینه تشریف بردند، باز اصحابی ایشان داشتند که خانه نداشتند، هیچ خانه نداشتند و در مسجد می‌خوابیدند. یک صُفّه‌ای بود که اصحاب صفه می‌گفتند... زندگی نداشتند. وقتی هم می‌خواستند جنگ بروند، هر چند نفرشان یک شتر، هر چند نفرشان یک شمشیر، این جوری بود وضعشان، هیچ خبری نبود از کار، از این طبقه بودند، مقابل کی؟ جنگهای پیغمبر با کی بوده؟ آیا پیغمبر آمده این طبقه مستضعف را خواب کند که آنها بِمَکَندش؟! یا آمد و این طبقه ضعیف را، این مستضعفین را برانگیخت؟ جنگهای پیغمبر همه اش با همین اشراف بود و با همین باغدارها و با همین سرمایه‌دارها و با همینها، و بعد هم با سلاطین و با کسان دیگر. کاغذهای پیغمبر به سلطان ایران، به سلطان روم، به سلطان قِبط، به کجا. کاغذهایش همه معروف است. دیگر دعوت کرده آن سلاطین را که بیایید آدم بشوید؛ مُسلم بشوید؛ نه این که خواسته است که مردم را لالایی بگوید خواب کند! افیون باشد هر که قرآن را بخواند! آخر بی‌انصافی این است که قرآنی که تو خانه همه مسلمانها هست، همه دارند این قرآن را می‌بینند، قرآنی که هر صفحه اش را که باز کنی یا مثلاً هر جزئش را که ببینید، راجع به قتال و راجع به کشتار اشخاص طاغوت و برانگیختن مستضعفین در مقابل مستکبرین است، این بی انصافها قرآن را که در دسترس همه هست نا دیده گرفتند، آن وقت می‌گویند که اسلام آمده است که مردم را مستضعفین را خواب کند و مستکبرین را بر آنها غلبه بدهد! این قرآنی که قِتال در آن هست عرض می‌کنم که، جنگ مستضعف بر مستکبر هست، سر تا ته آن راجع به فرعون، راجع به اشخاص دیگر و راجع به مستکبرینی که در آن عصر بودند هست، و مردم را وادار کرده بر ضد آنها. باز می‌گویند که قرآن یا پیغمبر آمده است که این مردم بیچاره و فقیر و رعیت و کشاورز را خواب کند تا محمد رضا بیاید بمکدشان! این قرآن و آن انبیا.(1)

 

با ما همراه باشید... .

تعداد صفحات : 21

اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  مهم ترین ملاک انتخاب دختران برجسته از نظر شما:

  خدمات درگاه مرکزی

  خدمات متنوع درگاه مرکزی در زیرپورتال های این سامانه  http://adva.m2a2.ir

  برند ملی با طبقه بندی بین المللی عصردانایی و آگاهی


  http://shegeftisaz.m2a2.ir

  مرکز آموزش مجازی شگفتی ساز؛ آموزش در منزل


  http://farafarhang.m2a2.ir

  پایگاه خبری و ارائه تحلیل ها و اخبار فرهنگی اجتماعی


  http://arastoos.m2a2.ir

  سامانه رسمی شاگردان استاد محمد امین آراسته


  http://samblog.m2a2.ir

  مرکز کسب و کار آنلاین و رونق بخشی و کارآفرینی


  http://login.m2a2.ir

  میزکار مجازی و اتوماسیون اداری عصردانایی و اگاهی


  کدهای اختصاصی
  Instagram

  آموزش سریع و رایگان

  وبلاگ-کد لوگو و بنر
  logo-samandehi